Jak wybrać kołki meblowe?

Kołek meblowy (nazywany także kołkiem stolarskim , meblowym) jest elementem łączącym w konstrukcji mebli szkieletowych i skrzyniowych. To rodzaj łącznika, który jest najczęściej stosowany w przemyśle meblarskim do łączenia poszczególnych elementów mebla w całość.

Wybór kołków meblowych – przede wszystkim jakość wykonania

Kołki najlepszej jakości produkowane są z drewna o dużej twardości i wytrzymałości – najczęściej z drewna brzozowego lub bukowego. Kołki stosowane w meblarstwie mają kształt walcowy i są gładkie bądź karbowane (ryflowane).
Produkcja kołków meblowych wymaga wykorzystania nowoczesnych maszyn oraz zaangażowania kompetentnych pracowników, czym nasza firma może z dumą się pochwalić.
Najwyższa jakość wykonania kołków meblowych ma pierwszorzędne znaczenie, ponieważ jest to element, który pozwoli sprawnie i estetycznie połączyć części mebli.

Niewątpliwie dużym plusem jest niska cena oraz szybki i łatwy montaż kołków stolarskich, ich trwałość i estetyka połączeń elementów drewnianych. To tradycyjne, niezastąpione rozwiązanie, niewymagające wiele zachodu – wystarczy wywiercić otwór i włożyć kołek, tak samo w drugim elemencie. Mimo prostoty tego rozwiązania, uzyskamy trwałe i estetyczne połączenie.

Polityka prywatności