Jak osadzać kołki drewniane?

Z pewnością każdy spotkał się z kolkami drewnianymi, chociażby przy składaniu mebli. Te drobne elementy są niezwykle przydatne do łączenia desek. Warunkiem odpowiedniego montażu jest odpowiednie wywiercenie otworów w elementach, które mają być ze sobą zespolone. Konieczne jest też dobranie wymiaru kołków.

Gdzie niezbędne są kołki drewniane?

Kołki drewniane wykorzystywane są do montażu mebli. Wszystkie szafki, szafy, biurka, stoły mogą powstać, po połączeniu ze sobą elementów, precyzyjnie dopasowanych do siebie. Łączniki muszą być zawsze przy zestawach wykonywanych z drewna, bo zapewniają stabilność szafek i szuflad. Scalane są nimi deski z litego drewna, płyty drewniane, listwy. Stolarze wykorzystuje je również przy produkcji schodów i różnego rodzaju konstrukcji. Zakład Produkcyjno-Handlowy Ryszard Bigusul wytwarza kołki drewniane standardowych rozmiarów, ale można również zamówić nietypowe produkty. W procesie wytwarzania wykorzystywane jest drewno najwyższej klasy o odpowiedniej wilgotności, więc łączniki nigdy nie zawodzą.

Jak należy osadzać kołki?

Kołki drewniane występują w różnych rozmiarach i każdy producent mebli dopasowuje je do wielkości elementów, które mają być ze sobą łączone. Dziś zamawiane wyposażenie do kuchni, pokoju, przedpokoju lub innego pomieszczenia, dostarczane jest do samodzielnego montażu. W zestawie znajdują się również kołki. Dzięki instrukcji każdy klient z łatwością osadzi te elementy w wywierconych otworach. Standardowe kołki drewniane mają średnicę od 6 mm do 20 mm, ale wykonywane są nietypowe: 7,5 mm, 7,7 mm, 7,8 mm, 8,1 mm, 8,2 mm, 8,3 mm itp. Przy składaniu mebli trzeba dokładnie dopasować łączniki, żeby elementy zostały ze sobą zespolone, bo wówczas połączenie miało zapewnioną wytrzymałość.

Polityka prywatności