Dlaczego kołki drewniane najlepiej sprawdzą się w meblarstwie?
Współcześnie coraz częściej klienci decydują się na samodzielny montaż mebli. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro meble często są produkowany w sposób uproszczony, tak by docelowo wysłać je do domów klientów w częściach. By uniknąć ewentualnych problemów, które mogliby napotkać laicy w zderzeniu z łączeniem różnych elementów, producenci postanowili wprowadzić jako łącznik poszczególnych części drewniane kołki montażowe.
Jednak ten sposób łączenia wykorzystywany jest nie tylko w meblach przeznaczonych do samodzielnego montażu. Jest to metoda na tyle efektywna, że producenci regularnie wykorzystują ją przy składaniu nawet najcięższych mebli salonowych. Rozwiązanie to ma szereg zalet! Im cięższe i większe meble, tym twardsze drewno wykorzystuje się do produkcji kołków. Dzisiaj najpopularniejszym materiałem na solidne kołki jest buk.
Drewniane kołki w meblarstwie – zalety
Drewniane kołki wykorzystywane w meblarstwie to przede wszystkim gwarancja poprawnego złożenia mebla, ze względu na to, że dziury są zawsze już przygotowane przed wysłaniem elementów do montażu. Nie należy się obawiać, zatem, zniszczenia drewna wywiercaniem ponadprogramowych otworów. Jednak to nie wszystkie pozytywy! Do głównych zalet stosowania kołków drewnianych w łączeniu elementów mebli należą takie aspekty, jak:
- łatwość montażu, dzięki czemu nawet laicy poradzą sobie z połączeniem elementów,
- brak potrzeby stosowania dodatkowych klejów oraz śrub czy specjalistycznego sprzętu do wiercenia,
- brak widocznych dziur na śruby, które często psują ogólny wygląd mebla,
- trwałość i wieloletnia gwarancja połączenia elementów drewnianych,
- brak pęknięć w płycie, które niestety zdarzają się przy samodzielnym wwiercaniu śrub,
- brak rozwarstwiania się.