Jak często należy wymieniać trociny dla zwierząt?

Trociny stanowią podściółkę do klatek gryzoni i królików. Charakteryzują się wysoką chłonnością płynów oraz wchłaniania nieprzyjemnych zapachów. Cieszą się zainteresowaniem klientów z uwagi na niską cenę. Mają wiele zalet, ale nie są trwałe, więc należy je często wymieniać zwierzętom.

Dla jakich zwierząt przeznaczone są trociny?

Trociny są naturalnym odpadem drzewnym i doskonałym podłożem dla większości małych zwierząt klatkowych, m.in.: chomików, myszy, szczurów, myszoskoczków, koszatniczek, królików i świnek morskich, ale też koni. Podściółka jest dość drobna i miękka, a przy tym bezpieczna dla gryzoni. Zakład Produkcyjno-Handlowy Ryszard Bigus oferuje suche trociny, które z powodzeniem można wykorzystywać jako wkłady do klatek domowych gryzoni lub końskich boksów. Jest bardzo ważne, by dno pomieszczenia dla zwierzęcia było wyłożone odpowiednią warstwą ekologicznej ściółki. Trociny od lat są stosowane, ponieważ są naturalnym odpadem drzewnym, a ich cena jest wyjątkowo niska.

Jak często należy wymieniać trociny dla zwierząt?

Trociny mają wiele zalet, dlatego są wykorzystywane do wyścielania klatek dla gryzoni i boksów dla koni. Są uniwersalnym, ekologicznym i niedrogim. Jedyną wadą jest niewielka trwałość, dlatego trzeba je często wymieniać. Dobrze pochłaniają wilgoć, ale wydzielają nieprzyjemny zapach. U świnek morskich wymienia się podłoże przynajmniej co 2 dni. Chomikowi zmienia się ściółkę co półtora tygodnia, ale w miejscu, gdzie się załatwia, również co dwa dni. Jeśli chodzi o mysz, podściółkę sprząta się co tydzień, ale można rzadziej, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli chodzi o królika, wymienia się podłoże w zależności od osobnika. Bywa, że należy to robić nawet codziennie, ale średnio co kilka dni, należy wyłożyć świeże trociny. Niezależnie od rodzaju zwierzaka, zawsze trzeba obserwować, w jakim stanie jest ściółka. Jeśli zaczyna wydzielać niemiły zapach, trzeba od razu wyczyścić klatę z brudnych trocin.

Polityka prywatności